אילו מכונות קפה מתאימות לבית ולמשרד?

שיתוף ברשתות

קפה הוא ללא כל ספק אחד המשקאות האהובים ביותר ואולי המשקה החם הפופולרי ביותר בישראל ובכל רחבי העולם. למעשה, כ-78% מאוכלוסיית הבגירים בישראל נוהגים לצרוך קפה לפחות פעם אחת ביום. אולם, על מנת שיהיה ניתן להנות מקפה איכותי ככל הניתן הרי שצריך לדעת כיצד לבחור נכון מכונת קפה, בין אם מדובר על מכונות קפה ביתיות ובין אם מדובר על מכונות קפה עבור המשרד. אז איך בוחרים מכונות קפה, על אילו פרמטרים צריך להסתכל ומה עוד עליכם לדעת באשר לנושא זה? ובכן, בכתבה זו החלטנו להסביר לכם כל מה שתצטרכו לדעת על בחירת מכונות קפה וכל היוצא בכך.

הכירו את הסוגים קודם כל

מכונות קפה נחלקות לשלושה סוגים – מכונות קפה ידניות, מכונות קפה אוטומטיות ומכונות קפה חצי אוטומטיות. בדרך כלל, במכונות קפה ידניות וחצי אוטומטיות הצרכן מעורב לגמרי בתהליך של הכנת הקפה, בעוד כי כאשר מדובר על מכונות קפה אוטומטיות זהו תהליך אשר מתבצע על ידי לחיצת כפתור. לרוב, מכונות אלו יכללו פונקציות מתקדמות יותר (כמו למשל ניקוי עצמי) והעלות שלהן תהיה יקרה יותר.

סוגי מכונות קפה

מכונות קפה חצי אוטומטיות – מכונות אידיאליות עבור חובבי קפה שנהנים גם מהחוויה של הכנת הקפה עצמו, אך אינם מעוניינים ברמת הדיוק והמיומנות הדרושה לעבודה עם מכונה ידנית. מכונת קפה חצי אוטומטית מצוידת במשאבה חשמלית, משאבה אשר תפקידה העיקרי הוא להפיק את הלחץ הרצוי להכנת קפה. כמו כן, בחלק מאותן מכונות קפה הקצפת החלב מתבצעת על ידי לחיצת כפתור, אם כי אכן קיימות מכונות מסוימות שהקצפת החלב שלהן מתבצעת על ידי וסת בצורת חוגה – כאשר ראוי לציין שמדובר על הקצפה אשר דורשת מידת מיומנות מסוימת.

מכונות ידניות – מכונות קפה ידניות הן מכונות קפה בהן קיימת בוכנה שהיא בעצם מחליפה את המשאבה החשמלית אשר קיימת בשאר הסוגים של מכונות קפה, כאשר תפקידה של הבוכנה הוא לספק את לחץ המים הדרוש על מנת שיהיה ניתן להכין חליטת קפה. מכונות ידנות מאופיינות בעיצוב קלאסי ומינימליסטי אשר מזכיר את מכונות האספרסו שהיו נפוצות בתחילת המאה הקודמת. עבודה עם מכונות ידניות דורשת מיומנות גבוהה מאוד שכן, הכנת קפה באמצעותן דורשת מעורבות של הצרכן לאורך כל התהליך. בעוד כי מדובר על בחירה יחסית לא נפוצה, מכונות ידניות הן הבחירה האהובה על חובבי קפה מושבעים, אלו שעבורם הכנת קפה אינה מסתכמת בהכנת משקה חם וטעים – אלא מדובר על אומנות לכל דבר ועניין.

מכונות אוטומטיות (או סופר אוטומטיות) – בדרך כלל, מדובר על הבחירה המומלצת ביותר עבור משרדים שכן, מדובר על מכונות שתהליך הכנת הקפה שלהן הוא אוטומטי ומתבצע על ידי לחיצת כפתור. נוסף על כך, קיימות מכונות אוטומטיות אשר כוללות גם תא אחסון ייעודי עבור פולי הקפה וכן גם מטחנת קפה מובנית.

עוד באתר

האבולוציה של סכיני מטבח

האבולוציה של סכיני מטבח

סכינים הם כלים חיוניים בכל מטבח כבר מאות שנים, ובמשך הזמן הם השתכללו, השתפרו והתבססו על טכנולוגיות יותר ויותר מתקדמות. סכינים למטבח התפתחו מכלי אבן

דילוג לתוכן